19 Czwartek
Przedszkole158-2
Przedszkole158-3
DSCN0943

Aktualności

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem sięw przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć ...

WYPRAWKA DLA TRZYLATKA

WYPRAWKA 3-LATKA: · Buty na zmianę (wygodne kapcie na podeszwie antypoślizgowej, łatwe do wkładania, na rzepy lub ...

Spotkania adaptacyjne

SPOTKANIA ADAPTACYJNE dla nowoprzyjętych dzieci 3 -letnich, które będą od 01.09.2018 r. uczęszczały do grupy Biedronek i Delfinków ...

przydatne Linki

JADŁOSPIS

Aby każde dziecko mogło prawidłowo się rozwijać  i w pełni korzystać  z całodziennych zabaw, przede wszystkim potrzebuje wartościowych posiłków. Odpowiednio skonstruowany jadłospis zapewnia naszym dzieciom nie tylko przyjemność z jedzenia, ale także energię na cały aktywny dzień.

Dokładamy wszelkich starań,  aby posiłki przygotowywane w naszym przedszkolu były smaczne, zdrowe a przede wszystkim przyrządzone zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami w tym zakresie.

W naszym przedszkolu  posiłki nie są limitowane, to znaczy że dzieci jedzą tyle ile chcą. Ciągle poszukujemy nowych smaków,  zachęcamy dzieci do próbowania i jedzenia nowych dań,  ale ich nie zmuszamy. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi, przygotowując posiłki zgodne z zaleceniami dietetycznymi.

W naszym przedszkolu stosuje się przepisy dotyczące zbiorowego żywienia dzieci zawarte w niżej wymienionych dokumentach:

  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci
    i młodzieży w tych jednostkach.

     
  • Zarządzenie Nr 6244/2014 Prezydenta M. St Warszawy z dnia 27 czerwca 2014 r. w sprawie określenia zaleceń w zakresie organizacji żywienia w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest m. st. Warszawa.

 

Kto dla nas pysznie gotuje?!

Pani Małgosia - szefowa kuchni, pomagają jej Pani Mirka, Pani Małgosia oraz Pani Agata.

Kontakt

Przedszkole Nr 158

ul. Dwóch Mieczy 30/36
04-491 Warszawa

tel: 22 611-91-32
e-mail: p158@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.