Aktualności

REKRUTACJA 2018/2019

Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Wychowanie przedszkolne ...

Opłaty

Opłaty za przedszkole w roku szkolnym 2017/2018: ŻYWIENIE: stawka dzienna: za 3 posiłki: 8,50 zł za 2 posiłki: 6,80 ...

WESOŁA 13-tka

13 MARCA 2018 r. w godzinach 16.30 - 17.30 nasi mali goście będą mogli uczestniczyć w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach i ...

przydatne Linki

JADŁOSPIS

Aby każde dziecko mogło prawidłowo się rozwijać  i w pełni korzystać  z całodziennych zabaw, przede wszystkim potrzebuje wartościowych posiłków. Odpowiednio skonstruowany jadłospis zapewnia naszym dzieciom nie tylko przyjemność z jedzenia, ale także energię na cały aktywny dzień.

Dokładamy wszelkich starań,  aby posiłki przygotowywane w naszym przedszkolu były smaczne, zdrowe a przede wszystkim przyrządzone zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami w tym zakresie.

W naszym przedszkolu  posiłki nie są limitowane, to znaczy że dzieci jedzą tyle ile chcą. Ciągle poszukujemy nowych smaków,  zachęcamy dzieci do próbowania i jedzenia nowych dań,  ale ich nie zmuszamy. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi, przygotowując posiłki zgodne z zaleceniami dietetycznymi.

W naszym przedszkolu stosuje się przepisy dotyczące zbiorowego żywienia dzieci zawarte w niżej wymienionych dokumentach:

  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci
    i młodzieży w tych jednostkach.

     
  • Zarządzenie Nr 6244/2014 Prezydenta M. St Warszawy z dnia 27 czerwca 2014 r. w sprawie określenia zaleceń w zakresie organizacji żywienia w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest m. st. Warszawa.

 

Kontakt

Przedszkole Nr 158

ul. Dwóch Mieczy 30/36
04-491 Warszawa

tel: 22 611-91-32
e-mail: p158@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.