Aktualności

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem sięw przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć ...

WYPRAWKA DLA TRZYLATKA

WYPRAWKA 3-LATKA: · Buty na zmianę (wygodne kapcie na podeszwie antypoślizgowej, łatwe do wkładania, na rzepy lub ...

WESOŁA 13-tka

13 GRUDNIA 2018 r. w godzinach 16.30 - 17.30 nasi mali goście będą mogli uczestniczyć w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach i ...

przydatne Linki

REALIZOWANE PROJEKTY

XIII edycja programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne 2018

Nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie projektu zgłoszonego w ramach XIII edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

Projekt „Mali odkrywcy świata - przez eksperymenty do poznania tajemnic przyrody” będzie realizowany od lutego do czerwca 2018 roku.

Projekt ma rozwijać zainteresowania dzieci naukami ścisłymi, poprzez zabawę i eksperymentowanie prowadzące do poznawania praw fizyki i zjawisk w środowisku przyrodniczym. Pozwoli dzieciom zamienić się w małych naukowców i zgłębić wybrane zagadnienia. 

Projekt przewiduje realizację wielu ciekawych przedsięwzięć, z którymi można zapoznać się tutaj  /fileget/wniosek-do-wie-ostateczny.pdf

 

Budżet Partycypacyjny - edycja 2017

W styczniu 2016 roku nasze przedszkole zgłosiło projekt do kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego.

Wartość zgłoszonego projektu p.t. "Dzieci zdobywają wiedzę przyrodniczo-ekologiczną - ścieżka edukacyjna w ogrodzie Przedszkola nr 158" to kwota 30.000 zł.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł spotka się z pozytywnym odbiorem i zbierze wystarczającą liczbę głosów podczas głosowania, które odbędzie się w czerwcu tego roku. Bardzo liczymy na rodziny i sąsiadów naszych przedszkolaków, okolicznych mieszkańców i przyjaciół przedszkolayes

Budżet Partycypacyjny - edycja 2016

W 2016 roku realizujemy w przedszkolu projekt "Przedszkola wyposażone na szóstkę - inwestycja w edukację - zakup pomocy dydaktycznych dla 4 publicznych rembertowskich placówek" dofinansowany ze środków budżetu partycypacyjnego.

Kwota 15.000 zł zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych, z których będą korzystały wszystkie dzieci w trakcie realizacji zajęć programowych, zajęć dodatkowych i w czasie przeznaczonym na zabawy dowolne.

Z wykorzystaniem zakupionych pomocy są i będą organizowane w przedszkolu imprezy i przedsięwzięcia adresowane także do osób ze środowiska lokalnego. Przykłądem są zajęcia dla dzieci nie uczęszczających do przedszkola, tzw. "kolorowe trzynastki" oraz festyn rodzinny, dzień babci, dzień dziadka czy spotkania okołoświąteczne.

Do dnia 29 lutego 2016 r. wydatkowaliśmy kwotę 5.916,42 zł, którą przeznaczyliśmy głównie na pomoce, gry i zabawki konstrukcyjne, na sprzęt do zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych. Został równiez zakupiony projektor i ekran projekcyjny.

Pomoce trafiły do poszczególnych grup wiekowych a część z nich będzie wykorzystywana rotacyjnie (wymiana między grupami).

Poniżej prezentujemy niektóre z zakupionych pomocy:

 


XI Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne 2016

Nasze przedszkole, jako jedyna placówka w Dzielnicy Rembertów, otrzymało dofinansowanie projektu zgłoszonego w ramach XI edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

Projekt "Raz, dwa, trzy - własną książkę stwórzmy my!" będzie realizowany w okresie od 1 marca do 30 czerwca bieżącego roku.

Głównym celem projektu jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania i motywacji do częstego kontaktu z książką oraz zapoznanie ich i włączenie w proces tworzenia literatury dziecięcej. W projekcie uczestniczą wszystkie dzieci, w zakresie dostosowanym do ich wieku i możliwości, a także członkowie ich rodzin.  

Wartość całego projektu to kwota 12.210 zł, z czego 10.960 zł stanowi kwotę otrzymanego dofinansowania.

Projekt przewiduje realizację wielu ciekawych przedsięwzięć, z którymi można zapoznać się tutaj  /fileget/wniosek-do-wie-ostateczny.pdf

Kontakt

Przedszkole Nr 158

ul. Dwóch Mieczy 30/36
04-491 Warszawa

tel: 22 611-91-32
e-mail: p158@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.