Powstanie Przedszkola nr 158 nastąpiło w latach czterdziestych. Ważnym momentem w historii Przedszkola jest rok 1994, w którym przeniesiono placówkę z ul. Dokerów 18 do nowo wybudowanego budynku na ul. Dwóch Mieczy 30/36. Od tego czasu do roku 2000 Przedszkole funkcjonowało jako Zespół Przedszkolno-Szkolny, w skład którego wchodziła Szkoła Podstawowa nr 189 przy oraz Przedszkole nr 158. W 2000 r. przywrócono dawną nazwę oraz pieczątkę Przedszkola nr 158. Do roku szkolnego 2003/2004 Przedszkole liczyło IV oddziały. W kolejnym roku szkolnym utworzono dwa dodatkowe oddziały. VII odział w placówce stworzono w roku 2016.
Szczególnie zasłużoną osobowością dla oświaty oraz Przedszkola nr 158 była Pani STEFANIA ŻEBROWSKA, ur. 16 września 1914 r. we wsi Miedzierza. Była on pierwszym dyrektorem Przedszkola nr 158. Wykwalikowany wychowawca przedszkolny oraz pedagog, pracujący społecznie na rzecz dzieci i środowiska. Wybuch II wojny światowej i okupacja hitlerowska uniemożliwiły jej wykonywanie pracy zawodowej, opiekowała się więc dziećmi samotnych matek.
W 1945 r. podjęła pracę w przedszkolu zorganizowanym przez gminny Komitet Opieki Społecznej w Nowym Rembertowie. Początkowo był to jeden oddział przy ówczesnej Szkole Powszechnej nr 2. Stopniowo placówka rozrastała się, by w 1959r. uzyskać status Państwowego Przedszkola nr 158, gdzie w latach 1946 – 1969 pełniła funkcję kierownika placówki bardzo dobrze zorganizowanej, wzorowo prowadzonej, cieszącej się uznaniem w środowisku Rembertowa. Była pracownikiem wysoko cenionym i wyróżniającym się w oświacie.
Od 1946 r. aktywnie działała w Sekcji Kulturalnej ZNP w Rembertowie. W roku 1956 została wybrana na radną gminy Rembertów. Pracowała w Komisjach socjalnej i mieszkaniowej. Poznawała warunki mieszkaniowe nauczycieli jednocześnie starając się wpłynąć na ich poprawę. Od 1975 r. czynnie uczestniczyła w pracach Sekcji Emerytów ZNP Praga Południe. Prowadziła Kronikę Sekcji Emerytów, projektowała i wykonywała dekorację klubu na okolicznościowe uroczyste spotkania. Przez wiele lat uczestniczyła w zajęciach chóru seniorów „Złota Jesień” oraz występowała wielokrotnie w domach opieki społecznej, niosąc radość ludziom starszym, samotnym, chorym. Jako „łączniczka” Zarządu Sekcji od wielu lat opiekowała się niepełnosprawnymi lub starszymi, samotnymi członkami ZNP. Należała do ofiarnych społeczników i działaczy na rzecz innych. Odznaczona: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP. Zmarła 23 września 2008 r. Przez całe swoje życie Stefania Żebrowska była pedagogiem, który niósł wzorcowy przykład postępowania.